Violetta Rosińska-Różańska

DORADCA ROZWOJU OSOBISTEGO

Z wykształcenia i z zamiłowania jestem nauczycielem, wychowawcą, wykładowcą. W szkole pracowałam 20 lat, będąc znaczną większość tego czasu, dyrektorem i menagerem. W szkole zawsze najważniejszy był dla mnie uczeń, jego rozwój, pasje, zdolności i umiejętności. Potrafiłam stworzyć takie środowisko szkolne, w którym moi uczniowie z wielką radością w nim przebywali, nie chcieli z niego wychodzić. Razem ze swoimi nauczycielami stworzyłam program autorski szkoły, każda klasa była klasą autorską. Nasza szkoła w latach dziewięćdziesiątych była objęta przez WHO siecią Szkół Promujących Zdrowie, w której było tylko 16 palcówek. Promocja zdrowia i środowisko, ekologia pozostały moimi pasjami do dziś. Kierowałam także placówkami: Zespołem Szkół Specjalnych, a także szkołą niepubliczną.

W swoim doświadczeniu mam także pracę w Samorządzie Lokalnym. Przez jedną kadencję byłam Przewodniczącą Rady Miejskiej, a drugą kadencję byłam Dyrektorem Wydziału Oświaty i Sportu w Starostwie Powiatowym.

Z niejednego pieca oświatowego jadłam chleb. Praca w szkole nauczyła mnie wrażliwości na drugiego człowieka. Zawsze szukam w nim wszystkiego co dobre, wzmacniając to. Pokazuję też słabości, pracując nad nimi. Drugi człowiek jest dla mnie zawsze inspiracją. Jest radością i szansą na nauczenie się czegoś nowego.

Ze szkołą definitywnie rozstałam się 5 lat temu. Zmiany, które zaczęły w niej zachodzić, priorytety stawiane na inne cele (nie uczeń!) spowodowały, że zrezygnowałam z pracy, która była moją pasją.

W tym czasie próbowałam różnych rzeczy. Prowadziłam działalność gospodarczą, polegającą na dowożeniu pracowników, maszynistów do pracy. Przez dwa lata przejechałam ponad 300.000 km, robiąc ok. 15.000 km w miesiącu.

Zawsze lubiłam jeździć, ale moją traumą był wjazd do dużego miasta, np. Wrocławia. Najczęściej, podczas kolejnych studiów podyplomowych, parkowałam swoje auto na wjeździe do miasta, przed centrum handlowym. Wsiadałam do taksówki i jechałam do centrum.

Praca kierowcy spowodowała, że przejechanie całej Polski czy wyjazd do innego kraju nie są jest już dla mnie problemem. Jazda po największych metropoliach Europy nauczyła mnie pokory, uwagi, ciągłego myślenia za siebie i innych uczestników drogi, a przede wszystkim natychmiastowego podejmowania decyzji.

Nieważne, jakie skończyło się studia, ile przeczytało książek, na ile pojechało się szkoleń, jeśli nie potrafi się wykorzystać zdobytej wiedzy w praktyce.

Ostatecznie odnalazłam się w marketingu społecznościowym. Pomagam ludziom m.in. uporać się ze zbędnymi kilogramami. Przez okres dwóch lat wszyscy razem zrzucili ponad tonę. Tu realizuję swoje pasje pedagogiczne i podróżnicze. Jestem na takim etapie, że „nauczam”, a właściwie prowadzę swoich partnerów. Z ogromną radością obserwuję, jak się rozwijają, nabywają nowych umiejętności, realizują swoje cele i marzenia.

Jestem szczęśliwą mamą Córki, Oli, studentki dietetyki, która jest moją przyjaciółką. Ta relacja jest moją najlepszą i najważniejszą relacją, jaką zbudowałam przez całe swoje życie.

W czym mogę Ci pomóc?

Rozwój osobisty towarzyszył mi od zawsze. Lubię podejmować nowe wyzwania. Chcąc je zrealizować, uczyłam się, poznawałam, w jaki sposób zrobić to najlepiej. Zawsze czytałam wiele książek. Mam też intuicję do ludzi. Moją naturą jest relacja z człowiekiem. Poznanie go, wsłuchanie się w jego duszę, wyciąganie ręki, pomaganie mu, dzielenie się dobrym słowem.

Praca Doradcy Rozwoju Osobistego jest zwieńczeniem moich doświadczeń, pasji i marzeń. Tak. Jest to praca moich marzeń. Nic tak nie motywuje mnie, nie dodaje energii, jak prowadzenie Człowieka przez jego Plan Rozwoju Osobistego. Wzrastam razem z Nim.

Jest to obopólna wartość, ja w zamian daję przede wszystkim zrozumienie. Potrafię stworzyć atmosferę bezpieczeństwa, w której każdy otwiera się, sięga głęboko do swoich myśli, uczuć, do serca. Jest to moment przebudzenia, ujrzenia siebie w innym, prawdziwym świetle.

Wiem, że każdy z nas ma ogromne pokłady umiejętności, zdolności, jest stworzony do szczęśliwego życia i tego poszukuję w drugiej osobie.

Bezpłatna konsultacja

Już teraz możesz umówić się na bezpłatną konsultację online.

Sprawdź, co mogę dla Ciebie zrobić i czy Plan Rozwoju Osobistego

to coś dla Ciebie!

Czym jest Plan Rozwoju Osobistego

Plan Rozwoju Osobistego to przepis na sukces. To plan, który krok po kroku pokaże Ci na czym się skupić w dążeniu do celu. Budowałeś kiedyś dom?

Aby mógł powstać, najpierw tworzy się projekt, następnie planuje się wszystkie etapy budowy, w kolejnym etapie trwają prace budowlane, a na końcu naszym oczom ujawnia się piękny budynek, w którym będziemy mieszkać. Nie ma tu miejsca na intuicyjne działanie. Dlaczego?

Bo dom rozsypałby się jak domek z kart. Z naszym życiem jest tak samo. Aby było owocne musi być dokładnie zaplanowane.

Plan rozwoju osobistego pomoże Ci przejść przez 4 etapy:

Cel – Plan – Działanie – Rezultaty

A co najważniejsze? Zrobimy to razem! Nie zostaniesz z tym sam! Tak jak każdy sportowiec potrzebuje trenera, aby osiągać najlepsze rezultaty, tak samo jeśli chcesz odnosić sukcesy w życiu pozwól sobie na trenera.

Trener pomoże Ci nie tylko zaplanować swoją drogę, ale będzie Twoją podporą gdy spadnie mobilizacja.

HEKSAGON-PRO

Życie mamy tylko jedno. Tylko od Ciebie zależy, jak je przeżyjesz.

Weź szczęście w swoje ręce i zrób ze swojego życia Arcydzieło!

Co o Planie Rozwoju Osobistego sądzą inni?

PRO jest tak naprawdę wszystkim, czego potrzebuje osoba, która się błąka w rozwoju osobistym, która nie wie, od czego zacząć (wykupuje szkolenia innych mentorów, coachów, która ogląda darmowe szkolenia, a w rezultacie nie wdraża ich w działania). Jest to Plan, który pokazał mi, jakie kołki we mnie siedzą. Ta diagnoza otworzyła mi oczy na to, jakie mam problemy i dlaczego w żadnym biznesie mi nie szło – nie zarabiałam. Nie spodziewałam się, że tak to we mnie tkwi. Jak to powiedziała moja doradczyni, Viola Różańska, jestem kwiatem, który rośnie w siatce i nie może się z niej wydostać. Biorę wszystkie lekcje i cały plan do serca, bo już wiem, na czym stoję i jaką drogą mam podążać. Dziękuję Fryderykowi za to, że stworzył coś takiego jak Plan Rozwoju Osobistego i za to, że wnosi wartość w moje życie. Jestem mu wdzięczna, że dzieli się z nami swoją wiedzą. Jeszcze raz dziękuję, Violu, że jesteś.

Sara Krępacka

Właśnie jestem po przeprowadzeniu diagnozy i przedstawieniu planu. Ja i mąż przystąpiliśmy do PRO. Jesteśmy tacy szczęśliwi, że na naszej drodze pojawiła się Viola Różańska. Jej profesjonalizm i indywidualne podejście do klienta jest wspaniałe. Obydwoje czujemy,
że PRO pomoże nam zmienić nasze życie. Już nie możemy się doczekać, kiedy go wdrożymy. Dziękuję, Violu.

Elżbieta i Paweł Kostrzewa

I to ten dobry dzień, w którym chciałabym podzielić się swoimi odczuciami związanymi z przygotowaniem PLANU ROZWOJU OSOBISTEGO, przez doradcę Heksagonu Szczęścia, Panią Violettę Rosińską-Różańską. Całe swoje życie, chaotycznie poszukiwałam „panaceum”, które zbierze w całość
i uporządkuje wszystkie istotne sfery mojego życia. Chciałam, żeby było ono jak orkiestra, w której każdy instrument gra w odpowiedniej tonacji, harmonijnie z całą resztą, wciąż jednak moje ucho drażnią nienastrojone skrzypce, a dyrygent macha sobie bez celu z nadzieją, że cudem uda mu się zapanować nad brzmieniem. I oto trafiłam na Doradcę, Violę Różańską, która okazała się być nie tylko kimś, kto posiada doskonały słuch, ale potrafi też przeanalizować każde usłyszane słowo i napisać symfonię mojego życia. Krok po kroku, przeszłyśmy przez proces niezbędny do przygotowania mojego indywidualnego PLANU ROZWOJU OSOBISTEGO, ze szczególnym uwzględnieniem tych skrzypiec, a DIAGNOZA, jaką otrzymałam po kilku dniach, była kompletna, rzetelna i tak zaplanowana, żeby narzędzia, jakie dostałam na sam koniec, ostatecznie nastroiły wszystkie moje „instrumenty” i pozwoliły cieszyć się harmonijnym brzmieniem. Wierzę, że pod okiem Violi płynnie przejdę przez proces zmian, bo wiem, że mogę liczyć na jej wsparcie, motywację i wiedzę całego Zespołu Heksagonu Szczęścia.

Anka Bilik

Potrzebujesz więcej informacji o tym projekcie?
Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin.

    captcha